top of page

Veebisaidi kiirus: Kuidas optimeerida oma lehti kiiremaks

Täna võtame luubi alla ühe väga olulise teguri mis mõjutab teie veebisaidi edukust nii kasutajakogemuse kui ka SEO seisukohast - veebisaidi kiirus. Kiire laadimisaja omamine on tänapäeva kiirelt liikuvas digimaailmas ülioluline kuna kasutajad ootavad veebisaidi kiiret reageerimist ja sujuvat kogemust. Lisaks sellele mängib kiirus suurt rolli ka otsingumootorite silmis kuna kiiresti laadivad lehed on paremas positsioonis otsingutulemustes. Nii et valmistage end ette, sest me avastame kuidas optimeerida oma lehti kiirema laadimise ja parema SEO jaoks!veebilehe kiirus digiagentuurMõõda oma veebisaidi praegust kiirust: Enne optimeerimise alustamist on oluline teada saada, kuidas teie veebisait hetkel toimib. Kasutage tööriistu nagu Google PageSpeed Insights või GTmetrix, et saada ülevaade oma veebisaidi kiirusest ning avastada võimalikke probleeme.


Optimeeri pildid: Üks peamisi kiiruse takistusi veebisaidil on suured ja halvasti optimeeritud pildid. Veenduge, et pildid oleksid õiges vormingus (nt JPG, PNG) ja mõõtmetega mis on vajalikud kasutataval alal. Samuti kasutage pildi optimeerimiseks tööriistu nagu näiteks TinyPNG või Kraken.io, et vähendada pildifailide suurust säilitades samal ajal visuaalse kvaliteedi. Kuid pigem tasuks kasutada .JPG lõpuga pilte!


Kasuta vahemällu salvestamist (caching): Vahemällu salvestamine võimaldab veebilehitsejal talletada teie veebisaidi elemente kohalikus vahemälus mis tähendab, et järgmisel külastusel ei pea kõiki faile uuesti alla laadima. Selle tulemusena laaditakse veebisait kiiremini. Saate seadistada vahemällu salvestamise reegleid oma veebiserveris või kasutada veebimajutusteenuse pakkujate pakutavaid vahemällu salvestamise lahendusi.


Minimeeri HTML, CSS ja JavaScript: Minimeerimine tähendab, et eemaldatakse kõik ebavajalikud tühikud, kommentaarid ja muud mittevajalikud elemendid HTML-, CSS- ja JavaScripti failidest. See vähendab failide mahtu ja kiirendab nende laadimist. On olemas erinevaid tööriistu nagu näiteks HTML Minifier, CSSNano ja UglifyJS, mis aitavad teil neid faile minimeerida. Kuigi tasuks silmas pidada, et selleks peate tundma natukene HTML, CSS ja JavaScripti!


Kasuta sisuhaldussüsteemi (CMS) kiirenduslahendusi: Kui kasutate populaarset sisuhaldussüsteemi nagu WordPress, on olemas erinevad laiendused ja lisandmoodulid mis aitavad parandada veebisaidi kiirust. Näiteks WordPressi jaoks võib kasutada lisandmooduleid nagu WP Super Cache või W3 Total Cache mis pakuvad vahemällu salvestamise ja muud kiirendusvõimalused.


Vali kiire ja usaldusväärne veebimajutus: Veebimajutuse valikul on suur mõju veebisaidi kiirusele. Valige usaldusväärne veebimajutusteenuse pakkuja kes pakub kiireid servereid, head võrguühendust ja täiustatud veebisaidi jõudluse seadeid. Soovitan julgelt www.veebimajutus.ee ja www.zone.ee


Kiire veebisait mitte ainult ei paku paremat kasutajakogemust vaid parandab ka teie SEO-d, kuna otsingumootorid hindavad kiiresti laaditavaid lehti kõrgemalt. Kiiruse optimeerimine võib tunduda keeruline kuid järk-järgult tehtud väikesed muudatused võivad anda suurepäraseid tulemusi. Pidage meeles, et veebisaidi kiiruse optimeerimine on protsess mis nõuab järjepidevust ja pidevat jälgimist.seo optimeerimine digiagentuur ethos


SEO optimeerimine koosneb mitte ainult veebisaidi kiirusest vaid seda mõjutavad ka mitmed teised tegurid nagu näiteks SEO märksõnade uurimine, kohalik SEO ja sisuturundus. Kõik need kokku võttes ongi SEO optimeerimine ja seda tuleb teha järjepidevalt selleks, et jõuda otsingumootorite esimesele lehele. Kui jätate ühe või kaks asja vahele siis arvatavasti teid seal kahjuks ei näe.


Vahest tundub see natukene ehk liiga palju kuid ei tasu muretseda. Kui näiteks Googeldate märksõna ''digiagentuur'' siis näete erinevaid agentuure kes pakuvad seda teenust. Esimesel lehel märkate te ka kindlasti Digiagentuur Ethost. Meil on ka vapper pakkumine - paneme teid Google esimesele lehele olenemata teie alast. Suudame viia iga lehe esimesele lehele 3 kuuga!

bottom of page