top of page

SEO teenuse võti veebilehe eduks: Mida teha, kuidas teha ja miks see on oluline?

Kas oled kunagi kuulnud SEO-st? Lühend tähendab Search Engine Optimization ehk otsingumootorite optimeerimine. SEO on oluline digitaalse turunduse strateegia, mis aitab suurendada veebilehe nähtavust otsingumootorites ja meelitada rohkem orgaanilisi külastajaid. Selles blogi postituses jagame üksikasjalikku ülevaadet, mida tuleb SEO-s teha, kuidas seda teha ning miks see on äärmiselt oluline.I. Mis on SEO ja miks see on oluline?


SEO on kogum tehnikaid ja strateegiaid mida kasutatakse veebilehe optimeerimiseks otsingumootorite jaoks. Selle eesmärk on parandada veebilehe nähtavust otsingutulemustes. Siin on mõned olulised põhjused, miks SEO on äärmiselt oluline:

 1. Suurem nähtavus: Kõrge positsioon otsingutulemustes tähendab suuremat nähtavust ja rohkem klikke veebilehele. Enamik kasutajaid eelistab külastada esimeste tulemuste hulgas olevaid veebilehti.

 2. Orgaaniline liiklus: SEO aitab suurendada orgaanilist liiklust ehk külastajaid kes jõuavad sinu veebilehele läbi otsingutulemuste. Orgaaniline liiklus on kõrge kvaliteediga. Kui te olete esimesel lehel ei tule arvatavasti teil reklaamide peale raha kulutada.

 3. Autoriteetsus ja usaldusväärsus: Kui veebileht on kõrgel positsioonil otsingutulemustes tekib kasutajatel mulje, et see on autoriteetne ja usaldusväärne. SEO aitab sul luua mainet ja tõsta brändi usaldusväärsust.

 4. Konkurentsieelis: Kui suudad oma veebilehe paremini optimeerida kui konkurendid siis omad selget konkurentsieelist. SEO aitab sul jõuda potentsiaalsete klientideni enne teisi ettevõtteid.


II. Mida tuleb SEO-s teha?

 1. Märksõnade uurimine: Märksõnad on SEO edukuse alus. Uuri millised märksõnad on seotud sinu ettevõtte või veebilehe teemaga ning kuidas kasutajad neid otsingumootorites otsivad. Vali õiged märksõnad mis on seotud sinu sisuga ja mida kasutajad tõenäoliselt otsivad.

 2. Kvaliteetne sisu: Loome veebilehele kvaliteetset ja asjakohast sisu, mis vastab kasutajate ootustele ja pakub väärtust. Sisuloome peaks olema huvitav, informatiivne ning hõlpsasti loetav nii kasutajatele kui ka otsingumootoritele.

 3. On-Page Optimization (lehekülje optimeerimine): Optimeeri oma veebilehe lehekülgi, sealhulgas pealkirju, meta kirjeldusi, URL-e, pildi-alt-tekste jms. Kasuta märksõnu strateegiliselt kuid loomulikult.

 4. Tehniline SEO: Kontrolli oma veebilehe tehnilisi aspekte nagu lehekülgede laadimiskiirus, mobiilsõbralikkus, lehekülje struktuur, XML sitemap jne. Tehniline SEO aitab otsingumootoritel veebilehe sisu paremini mõista ja indekseerida.

 5. Lingiehitus (Link Building): Kvaliteetsete linkide saamine teistelt usaldusväärsetelt veebilehtedelt suurendab sinu veebilehe autoriteeti ja usaldusväärsust. Linkide hankimine võib hõlmata sisuturundust, külaliste postitusi teistel veebilehtedel, sotsiaalmeedia turundust jne.


III. Kuidas teha SEO-d?

 1. Kasuta SEO-vahendeid: Kasuta erinevaid SEO-vahendeid nagu näiteks Google Analytics, Google Search Console, Moz, SEMrush, et analüüsida oma veebilehe jõudlust, märksõnade positsioone, liikluse allikaid ja muud olulist statistikat.

 2. Järgi parimaid tavasid: SEO reeglid ja algoritmid muutuvad pidevalt. Järgi SEO parimaid tavasid mis hõlmavad white-hat tehnikaid. Ära kasuta pettust või manipuleerimist, et saada kiireid tulemusi, sest see võib kaasa tuua karistusi otsingumootorite poolt.

 3. Täida kasutaja vajadused: SEO eesmärk on parandada kasutajakogemust. Loo sisu ja optimeeri oma veebilehte vastavalt kasutajate vajadustele. Paku väärtust ja lahenda nende probleeme.

 4. Jälgimine ja analüüs: Jälgi oma SEO-tegevuste tulemusi ja analüüsi, mis toimib ja mis mitte. See võimaldab sul teha vajalikke kohandusi ja täiustusi oma strateegias.


Õige SEO rakendamine nõuab aega, pühendumust ja pidevat tähelepanu. Mõista oma sihtrühma vajadusi tee põhjalik märksõnauuring ning loo kvaliteetset ja asjakohast sisu. Optimeeri oma lehekülgi ja tee kindlaks, et tehnilised aspektid on korras. Hangi kvaliteetseid linke ja jälgi pidevalt oma veebilehe jõudlust. Olles pidevalt kursis SEO parimate tavade ja muudatustega, võid saavutada pikaajalise edu otsingutulemustes.


Ei ole mõtet valetada - SEO nõuab nii aega kui ka oskusi. Seda kõike on võimalik endal õppida vaadates sadu tunde videoid, lugeda hunnikus artikleid ja/või käia koolitustel. Sinna juurde tuleb kindlasti lsiada ka töö tehtud aeg. Kui arvetad paberi peal, et see on seda väärt siis lase käia, see on kindlasti kasulik oskus meie digimaailmas. Kui kui arvad, et pagan, et ikka liiga raske siis on olemas inimesed kes aitavad sind sellega. On olemas erinevad agentuurid ja freelancerid kes aitavad seda teha sinu eest.

Ethos Marketing Agency pakub kvaliteetset SEO teenust. Selle artikli kirjutamise ajal on meil ka pakkumine, et paneme teie veebilehe 3 kuu jooksul Google esimesele lehele. Kui sa loed seda artiklit nüüd hiljem ja meie veebilehel ei näe enam seda pakkumist siis kirjuta meile väike kirjake ning teeme sulle sama pakkumise. (;


bottom of page