top of page

SEO märksõnad: Kuidas neid kasutadaseo märksõnad


Märksõnad ehk võtmesõnad on oluline osa veebilehtede optimeerimisest otsingumootorite jaoks. Need aitavad otsingumootoritel mõista millest veebileht räägib ning suurendavad võimalusi selle leidmiseks otsingutulemustes. Selles blogipostituses uurime mitu märksõna peaks olema ühel veebilehel ja kui tihedalt need peaksid esinema.


Märksõnade tähtsus veebilehel:


Märksõnad aitavad otsingumootoritel mõista veebilehe sisu ning seeläbi suunata õigeid külastajaid sellele lehele. Need sõnad peaksid olema tihedalt seotud lehe sisuga ning vastama potentsiaalsete külastajate otsingupäringutele. Õigesti valitud ja paigutatud märksõnad parandavad oluliselt veebilehe nähtavust otsingutulemustes.


Kvaliteet versus kvantiteet:


Märksõnade arv veebilehel ei ole iseenesest oluline. Pigem on oluline märksõnade kvaliteet ja asjakohasus. Liiga palju märksõnu võib kahjustada veebilehe kvaliteeti ning võib olla tõlgendatud spämmimise katseks. Seetõttu on parem keskenduda väiksemale hulgale asjakohastele märksõnadele mis on tihedalt seotud veebilehe sisuga.


Märksõnade paigutus:


Märksõnade paigutus veebilehel on samuti oluline. Need peaksid esinema pealkirjades, alapealkirjades, lehe sisus ja metaandmetes nagu meta-kirjeldus ja meta-võtmesõnad. Märksõnu tuleks kasutada loomulikult ja kontekstis ilma et see mõjutaks teksti loetavust ja arusaadavust.


Märksõnade tihedus:


Märksõnade tihedus ehk märksõnade osakaal lehe sisus on samuti oluline. Siiski tuleks olla ettevaatlik märksõnade liigse kasutamisega. Mõiste "märksõnade tihedus" viitab sellele kui sageli märksõnad esinevad tekstis võrreldes teiste sõnadega. Soovitatav tihedus varieerub sõltuvalt erinevatest allikatest kuid üldiselt soovitatakse hoida märksõnade tihedust umbes 1-3% piires. See tähendab, et märksõnu võiks esineda umbes üks kuni kolm korda iga 100 sõna kohta.


Märksõnade mitmekesisus:


Lisaks märksõnade tihedusele on oluline ka märksõnade mitmekesisus. See tähendab, et veebilehel võiks olla mitmeid erinevaid kuid asjakohaseid märksõnu. Märksõnade mitmekesisus aitab otsingumootoritel paremini mõista veebilehe sisu ning võimaldab sellele lehele suunata erinevaid otsingupäringuid.


Keskenduge asjakohastele märksõnadele mida kasutatakse loomulikult ja kontekstis. Olge ettevaatlik märksõnade liigse kasutamisega ning püüdke hoida märksõnade tihedust umbes 1-3% piires. Ärge unustage ka märksõnade mitmekesisust, et aidata otsingumootoritel paremini mõista teie veebilehe sisu. Kindel võrrand - 1 peamine märksõna ja siis veel lisaks teised märksõnad 1 lehe kohta.


Comments


bottom of page