top of page

Miks minu koduleht pole Google esimesel lehel? Ja kuidas saada Google esimesele lehele?

Täna tahaksin rääkida teemast mis on paljude ettevõtete jaoks oluline - nimelt miks minu koduleht ei ilmu Google'i esimesel lehel otsingutulemustes. See võib olla pettumust valmistav eriti kui olete teinud palju vaeva oma veebilehe loomiseks ja sisu loomiseks. Eriti peale seda kui raske töö on võtnud teil aega kuid.


Enamik inimesi ei vaata kaugemale esimesest lehest seega on mõista kui soovite oma veebisaiti sinna saada. Siin on mõned põhjused miks teie koduleht võib olla jäänud kõrgemate otsingutulemuste varju ning mõned näpunäited kuidas seda parandada.google pilt kus tulemusi ei ole seo konsultatsioon


  1. Ebapiisav sisu optimeerimine: Kui teie veebisaidil puudub piisavalt sisu mis oleks seotud teie sihtvaldkonnaga siis võib see mõjutada teie nähtavust otsingutulemustes. Oluline on luua kvaliteetne ja asjakohane sisu mis vastab teie sihtpubliku ootustele. Kasutage märksõnu loomulikult ja ärge ülekoormake oma teksti nendega. Otsides märksõna ''burger'' saate te kas lähedal asuvad restoranid mis pakuvad burgereid või siis mõned retseptid.

  2. Puudulikud lingid: Google'i algoritm hindab ka seda kui palju teie veebisaidile viidatakse teistelt usaldusväärsetelt ja asjakohastelt veebisaitidelt. Kui teil on vähe tagasiviiteid võib see mõjutada teie lehe autoriteeti ja nähtavust. Kaaluge koostööd teiste asutustega või jagage oma sisu sotsiaalmeedias, et suurendada tagasiviidete arvu. KINDLASTI EI TASU BACKLINKE OSTA! NÄIDE: Ühel meie kliendil oli ostetud aastate kaupa kokku üle 40,000 tagasilingi ja 95% nendest oli ''späm'' ja selletõttu ei olnud nad lihtsalt leitav Googlist. Tegemist oli üle 8 aasta vana veebilehega ja mitte ühegi asjakohase märksõnaga ei olnud nad leitav TOP 100! (Meie suudame teid viia 3 kuuga Google esimesele lehele!)

  3. Keeruline veebisaidi struktuur: Kui teie veebisaidi struktuur on keeruline ja raskelt navigeeritav võib see takistada Google'il lehe sisu korrektselt indekseerida. Veenduge, et teie veebisait oleks kasutajasõbralik, hõlpsasti navigeeritav ja sisaldaks selget struktuuri, et otsingumootorid saaksid selle korralikult läbi lugeda. Kui näiteks tegemist on e-poega siis kindlasti soovitame kategooriaid. Kui müüte riideid siis kategoriseerige need vastavalt. (Särgid, Jalanõud, Seelikud, Sokid, Mütsid, Karvased Pusad, Joped jne)

  4. Halb kasutajakogemus: Google'i eesmärk on pakkuda kasutajatele parimat võimalikku kogemust seega eelistab ta veebisaite mis pakuvad head kasutajakogemust. Kui teie leht laadib aeglaselt, ei ole mobiilisõbralik või sisaldab vigaseid linke võib see mõjutada teie nähtavust otsingutulemustes. Veenduge, et teie veebisait oleks kiire, hästi kujundatud ja kõikide seadmetega ühilduv.


Nüüd kui oleme arutanud mõningaid põhjuseid miks teie koduleht võib Google'is madalamal kohal olla siis mida saate teha, et seda parandada?google esimene leht analytics  1. Kasutage SEO-d: Õppige tundma põhilisi SEO-põhimõtteid (otsingumootori optimeerimine) ja rakendage neid oma veebisaidile. Kasutage märksõnu strateegiliselt optimeerige oma lehe metaandmeid ja pealkirju ning looge kvaliteetset sisu mis vastab teie sihtvaldkonna otsingutulemustele.

  2. Looge sisukas ja jagatav sisu: Loo asjakohast sisu mis pakub väärtust teie sihtpublikule. Kasutage mitmekesiseid meediume näiteks teksti, pilte, videoid ja infograafikuid, et hoida oma sisu huvitavana ja jagatavana.

  3. Optimeerige veebisaidi kiirus: Veenduge, et teie veebisait laadiks kiiresti nii laua- kui ka mobiiliseadmetes. Vaadake, et enamus pildid mis lisate on .JPG lõpuga mitte .PNG, sest need võtavad vähem mälu. Samuti kui teil on liikuv pilt või video siis veenduge selles, et nende maht ei oleks väga suur.

  4. Tehke sisuturundust: Jagage oma sisu aktiivselt sotsiaalmeedias, blogides ja muudes veebiplatvormides. Tõstke teadlikkust oma veebisaidist ja looge tagasiviiteid mis suurendavad teie lehe autoriteeti otsingumootorite silmis.

  5. Optimeerige oma veebisaidi struktuur: Veenduge, et teie veebisait oleks loogiliselt korraldatud ja hõlpsasti navigeeritav. Kasutage selgeid lingistruktuure ja kategooriaid, et võimaldada otsingumootoritel lehe sisu kiiresti indekseerida. Kindlasti ka soovitame eraldi kategooriatele eraldi maandumislehti.Mõistame, et Google'i esimesele lehele jõudmine võib olla väljakutse kuid ärge heitke meelt. Selleks võib kuluda aega ja järjepidevat pingutust kuid õige lähenemisviisi ja strateegiaga on see täiesti võimalik. Olge järjepidevad uurige uusi võimalusi ja tehke vajalikke muudatusi oma veebisaidil, et näha positiivseid tulemusi otsingutulemustes.


Loodan, et need näpunäited aitavad teil oma veebisaidi nähtavust parandada ja jõuda Google'i esimesele lehele. Olge kannatlikud püsige uuendustega kursis ja tehke koostööd oma veebisaidi optimeerimiseks spetsialistidega, kui vaja.


Samuti pakume hea hinnaga SEO teenuseid ja tasuta SEO konsultatsiooni igale huvilisele! Meie oma aastatepikkuse kogemusega julgeme öelda, et suudame viia Eestis kodulehed Google esimesele lehele 3 KUUGA!

bottom of page