top of page

Kas Google reklaamid või SEO?

Google reklaamid ja SEO on kaks olulist digitaalset turundusvahendit mis aitavad ettevõtetel saavutada nähtavust otsingutulemustes ja suurendada veebilehe liiklust. Mõlemal lähenemisel on oma eelised ja olenevalt ettevõtte eesmärkidest võib üks olla teisest tõhusam.


Google Ads on tasuline reklaamiteenus kus ettevõtted maksavad selle eest, et nende reklaamid ilmuksid Google'i otsingutulemustes või teistel veebisaitidel mis kuuluvad Google Display-võrku. Google Ads võimaldab kiiresti ja suhteliselt lihtsalt saavutada nähtavust, sest reklaamid ilmuvad kohe kui kampaania on loodud. Lisaks saab Google Ads abil sihtida konkreetseid sihtrühmi kasutades demograafilisi andmeid, asukohta, huvialasid ja palju muud. Samuti on võimalik mõõta reklaamide tulemuslikkust ja kohandada kampaaniaid vastavalt vajadustele.


Google Adsi eelised:

  • Kiire tulemus: Google Adsid võimaldavad sul kiiresti jõuda esilehtedele ja suurendada oma veebilehe külastatavust

  • Suunatud reklaam: Saad täpselt määratleda millistele sihtgruppidele soovid oma reklaame näidata kasutades demograafilisi andmeid ja huvide filtreid.

  • Mõõdetavus: Google Adsid pakuvad põhjalikku statistikat mis võimaldab sul jälgida reklaamide efektiivsust ja teha vajadusel kiireid kohandusi.

SEO ehk otsimootori optimeerimine on aga pikaajaline ja orgaaniline lähenemine. SEO eesmärk on parandada veebisaidi nähtavust otsingumootorites suurendades veebilehe autoriteeti ja parandades selle sisu vastavust otsingupäringutele. SEO puhul keskendutakse sisulisele optimeerimisele, lehe kiirusele, mobiilsõbralikkusele, linkide kvaliteedile ja muud (loe lisaks). Kui veebisaidi SEO on hästi tehtud, võib see tuua pikaajalisi tulemusi ja orgaanilist liiklust ilma täiendavate reklaamikulutusteta.


SEO eelised:

  • Pikaajaline tulemus: SEO-ga tegelemine võtab aega, kuid tulemused on pikaajalised. Kui oled saavutanud hea positsiooni otsingutulemustes, võid jätkuvalt saada tasuta orgaanilisi külastusi.

  • Usaldusväärsus ja autoriteet: Kõrgemad positsioonid otsingutulemustes annavad sinu ettevõttele usaldusväärsust ja autoriteeti. Paljud kasutajad eelistavad orgaanilisi otsingutulemusi makstud reklaamidele.

  • Pikaajalised kulud: SEO-ga tegelemine võib alguses tunduda kulukas kuid pikaajaliselt on see tavaliselt odavam kui Google Adsid.


Kui otsite kiiret nähtavust ja soovite maksimaalselt ära kasutada sihtrühmale suunatud reklaame siis võib Google Ads olla teile sobiv valik. See võimaldab teil täpselt määratleda eelarve ja kuvamiskoha ning saate kiiresti näha kuidas teie reklaamid toimivad.

Kui soovite aga investeerida pikaajalisse tulemuslikkusse siis tuleks panustada SEO-le.

Kvaliteetne sisu ja tugev veebilehe struktuur aitavad teil saada paremaid orgaanilisi otsingutulemusi ja suurendada veebisaidi autoriteeti pikema aja jooksul.

Igal ettevõttel on erinevad vajadused ja eesmärgid ning sageli on parim tulemus saavutatav mõlema meetodi kombinatsiooni kasutamisel. Google Ads ja SEO saavad omavahel täiendada luues tervikliku digitaalse turundusstrateegia, mis toob teie ettevõttele parimad tulemused.


Tean, et SEO ja Google reklaam võivad olla natukene keeruline kuid ei tasu muretseda - Ethos pakub mõlemat teenust mõnusa hinna eest.

a man writing on a laptop while sitting behind a desk
SEO ja reklaami kirjutamine

bottom of page