top of page

Kas digitaalne reklaam on tuleviku tee? Võrdlus raadio/TV-ga

Updated: Apr 2

Kumb on etem: Google Ads või raadio/televisiooni reklaam?
old radio on green background


Reklaam on olnud ettevõtete jaoks oluline juba aastakümneid ning see on endiselt üks parimaid viise, kuidas jõuda oma sihtgrupini. Kuid milline reklaamivorm on kõige parem? Kas Google Ads või raadio/televisiooni reklaam? Sellele küsimusele vastamiseks tuleks kaaluda mõlema plusse ja miinuseid.
Google Ads


Google Ads on Google'i loodud reklaamiplatvorm, mis võimaldab ettevõtetel näidata reklaame Google'i otsingumootoris ja teistel Google'i partnerlehekülgedel. Google Ads on tuntud oma sihtimise ja analüütiliste tööriistade poolest, mis võimaldavad ettevõtetel näidata oma reklaame vaid siis, kui inimesed otsivad teatud märksõnu või külastavad konkreetseid veebisaite.Plussid:


 • Täpne sihtimine: Google Ads võimaldab ettevõtetel näidata reklaame inimestele, kes otsivad konkreetseid märksõnu või külastavad konkreetseid veebisaite.


 • Hea mõõdetavus: Google Ads annab ettevõtetele üksikasjaliku statistika, mis võimaldab neil jälgida oma reklaamide tulemuslikkust ja teha vajalikke muudatusi.


 • Kiire tulemus: Google Ads reklaamid võivad olla nähtavad peaaegu kohe pärast nende loomist ja avaldamist.


Miinused:


 • Väiksem usaldusväärsus: Mõned internetikasutajad võivad olla skeptilised Google Ads reklaamide suhtes ja eelistavad orgaanilisi otsingutulemusi või teisi reklaamivorme, mis tunduvad neile usaldusväärsemad. • Inimesed ignoreerivad reklaame: Mõned inimesed ignoreerivad Google Ads-i reklaame, kuna nad teavad, et need on reklaamid.


Raadio/Televisiooni reklaamRaadio ja televisiooni reklaamid on rohkem traditsioonilisemad reklaamivormid, mis võimaldab ettevõtetel oma tooteid ja teenuseid reklaamida raadio- või teleeetri vahendusel. Raadio- ja televisioonireklaamid võivad olla video- ja/või helipõhised ning need võivad olla nähtavad ja/või kuuldavad paljudes erinevates kohtades.
Plussid:


 • Suur potentsiaalne vaatajaskond: televisioon ja raadio jõuavad laia publikuni, mis võib suurendada teadlikkust ettevõtte toodetest ja teenustest.


 • Loovus: raadio- ja televisioonireklaamid võimaldavad ettevõtetel väljendada oma sõnumit ja tutvustada oma tooteid ja teenuseid loomingulisel viisil, kasutades heli, visuaale ja erinevaid narratiive.


 • Pikem kestvus: Raadio- ja televisioonireklaamid võivad olla pikemad kui Google Ads reklaamid, mis võib võimaldada ettevõtetel edastada rohkem teavet ja tõsta bränditeadlikkust.


Miinused:


 • Vähem täpne sihtimine: Raadio- ja televisioonireklaamide puhul ei ole sihtimine nii täpne kui Google Ads-i puhul, mistõttu võib reklaami näha inimesed, kes ei pruugi olla huvitatud ettevõtte toodetest ja teenustest.


 • Kallis: Raadio- ja televisioonireklaamid võivad olla kallid, eriti kui soovitakse näidata neid populaarsetel saadetel või ajavööndites.


 • Halvem mõõdetavus: Raadio- ja televisioonireklaamide tulemuslikkuse jälgimine võib olla keeruline ja neid ei saa nii lihtsalt mõõta nagu Google Ads reklaame.


Kokkuvõttes on mõlemal reklaamivormil plusse ja miinuseid ning otsus, milline neist sobib ettevõttele kõige paremini, sõltub ettevõtte eesmärkidest, sihtgrupist ja eelarvest. Kui ettevõte soovib jõuda konkreetse sihtrühmani, kes otsivad teatud tooteid või teenuseid, võib Google Ads olla parem valik. Kui aga ettevõte soovib jõuda laia publikuni ja pakkuda loovat sõnumit, võib raadio- ja televisioonireklaam olla parem valik. Lõpuks sõltub kõik eelarvest ja valitud reklaamivormi võimekusest ettevõtte eesmärkide saavutamiseks.bottom of page