top of page

Halvad SEO tavad mida tuleks eirata

SEO ehk otsimootori optimeerimine on tänapäeva digimaailma lahutamatu osa. See võimaldab teie veebisaidil olla leitav otsingutulemustes ning suurendab seeläbi teie nähtavust, külastatavust ja äritegevust. Kuid SEO ei ole midagi mida saab kiirelt ja kergesti teha. See nõuab pidevat tööd ja tähelepanu, et saavutada head tulemused.

Paljud ettevõtted ja ettevõtjad teevad SEO-s sageli vigu millel võivad olla negatiivsed tagajärjed nende veebisaidi nähtavusele. Seetõttu on oluline teada, millised on need vead ja kuidas neid vältida.

Siin on mõned levinumad SEO halvad tavad ning viisid, kuidas neid vältida:

  • Valesti valitud võtmesõnad

Võtmesõnad on SEO strateegia oluline osa. Need on sõnad ja fraasid, mida kasutajad kasutavad otsingu tegemisel. Valesti valitud võtmesõnad võivad aga kahjustada teie SEO-d. Kui teie valitud võtmesõnad ei ole seotud teie sisuga või on liiga üldised, siis ei ole teil tõenäoliselt võimalik leida sihtrühma, keda soovite jõuda.


Parim viis selle vältimiseks on teha põhjalik uurimistöö ja valida oma veebisaidi sisu jaoks sobivad võtmesõnad. Saate kasutada tasuta või tasulisi tööriistu nagu Google'i võtmesõnauuring, et teada saada millised võtmesõnad on teie ettevõtte jaoks olulised.

  • Backlinkide ostmine

Backlinkide ostmine on teine halb SEO tava mida peaks vältima. Kuigi see võib tunduda kerge ja kiire viis veebisaidi tuntuse suurendamiseks võib see põhjustada teie veebisaidile pikaajalisi kahjustusi.


Linkide ostmise tulemusena saadud lingid ei pruugi olla seotud teie sisuga, mis võib olla otsingumootorite jaoks kahtlane. See võib põhjustada teie veebisaidi karistamise ja teie positsiooni langemise otsingutulemustes.


Parim viis oma veebisaidi linkide loomiseks on sisu loomine mis on väärt jagamist ja lingistamist teiste veebisaitide poolt. See tähendab, et peate looma sisu mis on huvitav, kasulik ja informaatiline, et inimesed sooviksid seda jagada ja linkida.

  • Vale ankurtekts

Ankurtekst on tekst, mis on lingitud teisele lehele või veebisaidile. Valesti kasutatud ankurtekstid võivad kahjustada teie SEO-d eriti kui need on seotud madala kvaliteediga või spämmilehtedega.


Parim viis ankurtekstide kasutamiseks on need siduda teie sisuga ja kasutada loomulikku keelekasutust. Ärge kasutage ankurtekstides ainult võtmesõnu vaid lisage sinna ka täpsemat teavet. See annab otsingumootoritele märku, et sisu on kvaliteetne ja seotud teie ettevõttega.


  • Korduv sisu

Korduv sisu on sisu mis on täpselt sama või väga sarnane teistele lehtedele kaasa arvatud teie enda veebisaidil. Otsingumootorid ei soovi korduvat sisu tulemustes kuvada, sest see ei paku kasutajatele lisaväärtust ja võib segadusse ajada milline leht on tõeline.


Selle vältimiseks tuleks luua ainulaadne sisu ning vältida automaatseid sisuloome vahendeid. Samuti võiksite kasutada duplicate content checker'i, et leida ja lahendada korduv sisu oma veebisaidil.


  • Liiga palju või liiga vähe sisu

Liiga palju sisu võib teie veebisaidi külastajaid hirmutada ning tekitada tunde, et nad ei leia vajalikku informatsiooni. Samuti võib liiga palju sisu koormata veebisaidi laadimiskiirust ning seega halvendada kasutajakogemust.


Liiga vähe sisu võib aga otsingumootorite jaoks olla ebapiisav ning ei anna piisavalt informatsiooni teie veebisaidi kohta. Seega on oluline leida tasakaal ning pakkuda piisavalt sisu mis on väärtuslik, asjakohane ja huvitav. Põnev lugemine: Kui palju peaksin kirjutama igale lehele?


  • Valesti valitud meta andmed

Metaandmed on teie veebisaidi pealkiri ja kirjeldus, mis kuvatakse otsingumootori tulemustes. Valesti valitud metaandmed võivad aga kahjustada teie SEO-d kuna see ei anna kasutajatele õiget informatsiooni teie veebisaidi kohta.


Parim viis selle vältimiseks on panna end kasutaja kingadesse ja mõelda, millist informatsiooni nad otsivad. Looge pealkiri mis on asjakohane, informatiivne ja ahvatlev. (:

Samuti peaksid teie metaandmed olema unikaalsed igal lehel ja peaksid sisaldama võtmesõnu.


Kui kõik see tundub teie jaoks natukene liiga keeruline või aega nõudev siis aitame teid hea meelega välja. Pakume kvaliteetset SEO teenust Eesti turule.bottom of page