top of page

5 lihtsat põhjust selgitab miks on SEO vajalik igale lehele.

Updated: Apr 2

5 põhjust miks on SEO kasutamine on tähtis:


Kui soovite, et teie veebisait oleks hästi leitav ja saavutaks hea nähtavuse otsingutulemustes, siis on vajalik kasutada SEO-d ehk otsimootorite optimeerimist. See on protsess, mille käigus kohandatakse veebisaidi sisu ja struktuuri, et see vastaks otsingumootorite algoritmidele ja kriteeriumitele. Siin on viis peamist põhjust, miks SEO kasutamine on nii oluline.


1. Parandab leitavust


Kui teie veebisait on otsingumootorite jaoks optimeeritud, siis on see tõenäoliselt kõrgemal positsioonil otsingutulemustes, mis tähendab, et see on lihtsamini leitav. See tähendab ka seda, et rohkem inimesi külastab teie veebisaiti, mis võib suurendada ka teie müüki või teenuste kasutamist.


2. Suurendab külastatavust


SEO aitab suurendada teie veebisaidi külastatavust, kuna see parandab selle nähtavust otsingutulemustes. Kui teie veebisait on kõrgemal positsioonil otsingutulemustes, siis on suurem tõenäosus, et inimesed külastavad teie veebisaiti. Lisaks suurendab külastatavus teie veebisaidi usaldusväärsust ja autoriteeti.


3. Parandab kasutajakogemust


SEO-ga optimeeritud veebisaidid pakuvad paremat kasutajakogemust, kuna need on kohandatud vastavalt otsingumootorite kriteeriumitele. See tähendab, et veebisait on kiirem, navigeerimine on lihtsam ja sisu on hästi struktureeritud ja loetav. Kõik need tegurid parandavad kasutajakogemust ja suurendavad tõenäosust, et külastajad jäävad teie veebisaidile kauemaks.


4. Parandab müüki


SEO optimeeritud veebisaidid suurendavad tõenäosust, et külastajad muutuvad klientideks või teevad ostu. Kuna SEO-ga optimeeritud veebisaitidel on suurem nähtavus ja külastatavus, siis on suurem tõenäosus, et külastajad teevad ostu või võtavad ühendust teiega. See omakorda suurendab teie veebisaidi müüki.


5. Konkurentsieelis


Kui teie veebisait on otsingumootorite jaoks optimeeritud, siis on teil konkurentsieelis teiste veebisaitide ees. Kui teie konkurendid ei ole SEO-ga optimeerinud oma veebisaite, siis on teil suurem võimalus olla kõrgemal positsioonil otsingutulemustes ja saada rohkem külastajaid. Kui aga teie konkurendid on juba SEO-ga oma veebisaite optimeerinud, siis on oluline, et teie veebisait oleks samuti optimeeritud, et konkurentsieelist säilitada. Seega, SEO-ga optimeeritud veebisaidil on tugev konkurentsieelis teiste veebisaitide ees.bottom of page